UWAGA! Dołącz do nowej grupy Ostrołęka - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Motocyklista bez prawa jazdy i z zakazem kierowania trafił do szpitala


W wyniku wypadku drogowego na terenie gminy Czarnia, 26-letni motocyklista, który nie miał uprawnień do kierowania pojazdem oraz posiadał sądowy zakaz, został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do zdarzenia doszło, gdy mężczyzna stracił panowanie nad swoim motorowerem na łuku drogi. Incydent ten jest przestroga dla wszystkich, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego.

Wczoraj po godzinie 16.00, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odebrał zgłoszenie o wypadku, po czym na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy oraz służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że motocyklista podczas jazdy pomiędzy miejscowościami Czarnia a Rutkowo, na łuku drogi stracił kontrolę nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze i wpadł do rowu.

Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że mężczyzna był pozbawiony prawa jazdy oraz miał nałożony przez sąd bezterminowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten został nałożony w związku z wcześniejszym przewinieniem polegającym na kierowaniu pojazdem pod wpływem alkoholu. Obecnie prowadzone są dalsze czynności w tej sprawie przez policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu.

W związku z tym wypadkiem, policja zaapelowała do wszystkich kierowców o rozsądne i odpowiedzialne zachowanie na drogach. Przypomniano, że alkohol i narkotyki stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Konsekwencje jazdy pod wpływem substancji odurzających mogą być tragiczne, zarówno dla kierowców, jak i dla innych osób na drodze.

Źródło: Policja Ostrołęka


Oceń: Motocyklista bez prawa jazdy i z zakazem kierowania trafił do szpitala

Średnia ocena:4.96 Liczba ocen:21


Zobacz Także